29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümü Kutlama Programı, Ordu Lisesi önünde düzenlenen kutlama töreni ile devam etti. Törenden önce Vali Seddar Yavuz, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Vali Seddar Yavuz günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.
“Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümü Kutlu Olsun”
“Milletimizin, tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanı yazarak, gerçekleştirdiği milli mücadelenin sonunda kurmuş olduğu Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü olan bu günü, büyük bir coşku, sevinç ve mutlulukla kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun. Bu cennet vatanı bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” dedi.
 
“Tüm Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını Yürekten Kutluyorum”
Vali Seddar Yavuz’un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü münasebetiyle düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ile boks, atletizm, judo, hentbol, masa tenisi, satranç, okçuluk, güreş, badminton spor müsabakalarında dereceye giren genç sporculara ödül ve madalyaları Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz tarafından verildi.
Ödül töreni sonrası şiir dalında birinci olan Kumru Atatürk Ortaokulu öğrencisi Yağmur Bebe “Cumhuriyet Yeminli Mermiler” adlı şiirini, kompozisyon dalında birinci olan Altınordu Anadolu Lisesi öğrencisi Nevriye Kuvancı ise “Ben Cumhuriyet” konulu kompozisyonunu okudu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıldönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programı, Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ve tören geçişiyle sona erdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir