Bedirhan Artık Rahat Uyuyabilecek

Ünye ilçesinde doğuştan bedensel ve zihinsel engelli olan, 13 yaşındaki Bedirhan Ateş’e Ordu Büyükşehir Belediyesi yardım eli uzattı. Ailenin talep ettiği hasta karyolası ve engelli çocuk arabası, Başkan Enver Yılmaz’ın talimatıyla temin edilerek Bedirhan’ın Ünye’deki evine götürülüp aileye teslim edildi.
BEDİRHAN İÇİN ÖZEL YATAK
13 yaşındaki Bedirhan Ateş, Ordu Büyükşehir Belediyesinin kendisine hediye ettiği hasta yatağı ile artık daha rahat uyuyabilecek ve engelli çocuk arabasıyla da ulaşım sorunu yaşamayacak. Bedensel ve zihinsel engeli nedeniyle 45 ve 60 derecelik açı ile hastanın sağlıklı yatabilmesini sağlayan yatak, Bedirhan’ın evinde rahat bir yaşam sürmesini sağlayacak.
ARTIK RAHAT UYUYABİLECEK
Oğlunun doğumundan itibaren her türlü ihtiyacıyla ilgilenen anne Belgin Ateş, yapılan yardımdan dolayı Başkan Enver Yılmaz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Bedirhan’ı kaldırıp gezdirirken artık büyüdüğü için zorlandıklarını söyleyen anne Ateş, “Bedirhan, uzun süredir hiç dışarı çıkamıyordu. Engelli arabamız ile artık ulaşım sorunu yaşamayacağız. Evladımı rahatlıkla gezdirebileceğim. Bedirhan, hastanelerin de kullandığı ayarlanabilir özellikteki hasta karyolasıyla da rahat uyuyabilecek” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir