En Büyük Zenginliğimiz Çocuklarımız

Ordu’da bulunan çocuk yuvaları ile sevgi evlerinde kalan çocukları yalnız bırakmamaya özen gösteren ve her fırsatta ziyaretlerde bulunan Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, Azime Canbay’ı Ünye Sabancı Çocuk Yuvası’na gerçekleştirdiği bir ziyaretinde tanıdı.
Yaklaşık 1 ay önce yüzünde oluşan kitle nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya başlayan 9 yaşındaki Azime Canbay’ın, yaşadığı sağlık sorununa kayıtsız kalmayan Bayan Yavuz, küçük kızın biran evvel sağlığına kavuşması için hemen harekete geçti.
23 Ekim 2017 tarihinde ameliyat kararı verilen küçük kızı ameliyat öncesinde yalnız bırakmayan ve Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine gelen Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, küçük kıza sarılarak, başını şefkatle okşadı ve “sen benim için önemlisin, seni yalnız bırakmayacağım“ mesajını verdi.
Kulak Burun Boğaz Servisi’nde görevli Doç.Dr.Mukadder Korkmaz tarafından gerçekleştirilen ve 8 saat süren ameliyat sonrası, akşam saatlerinde tekrar hastaneye gelen, her anını yakından takip eden Bayan Yavuz, odaya alınıncaya kadar uyanma odasında küçük Azime’nin başında bekledi.
Odasında müşahede altına alınan 9 yaşındaki Azime Canbay’ı bugün tekrar ziyaret eden Selda Yavuz, Hastane Başhekim Yardımcısı Süheyl Moradan ve İdari Mali Müdür Yardımcısı Derya Kelem’den, Azime Canbay’ın sağlık durumu hakkında bilgiler aldı ve ameliyatı gerçekleştiren Doç.Dr.Mukadder Korkmaz ile sağlık personellerine teşekkür etti.
Azime’nin ameliyatının başarılı geçmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirten Bayan Yavuz, ”Bizim en büyük zenginliğimiz çocuklarımız. Onların en iyi şekilde yetiştirilmesi, eğitimlerini tamamlamaları çok önemli. Tüm çocuklarımızın ve Azime’nin sağlıklı birey olarak hayatlarını sürdürmelerini istiyorum. Çocuklarımız için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz” dedi.
Odada bulunan diğer hastalara da ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, daha sonra hastaneden ayrıldı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir