Geleceği Kurtarmak İçin Denetliyor

Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü su ürünleri denetim ekibi tarafından balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla su ürünleri denetimleri aralıksız devam etmektedir.
Balık av sezonunun başladığı 1 Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol kontrol noktalarında ve balık halinde toplam 128 adet denetim gerçekleştirildi.
Bu denetimler ilgili yapılan açıklamada;
‘Avlanılabilir asgari boydan küçük su ürünleri avcılığı-satışı yapan, akarsularda engellemelerde bulunan 22 kişiye/işyerine toplam 28.875 TL idari para cezası uygulanmıştır.
Ayrıca denetimlerde, 110 kg barbunya balığına, 12 kg mezgit balığına, 247 kg istavrit balığına, 74 kg lüfer balığına, 52 kg palamut balığına ve 14 adet kalkan balığına el konulmuştur.
İlimizde 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve ilgili mevzuatlar yönünden, denizde, yol kontrol noktalarında, su ürünleri perakende satış yerlerinde ve balık halinde denetimlerimiz aralıksız devam etmektedir. İl gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz olarak amacımız balıkçılarımıza ceza kesmek değil balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamaktır. Aynı zamanda günü kurtarmak değil geleceği kurtarmaktır.’ denildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir