TCG Yavuz Gemisi Ordu’dan Geçti

Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında Ordu’ya gelen TCG YAVUZ (F-240) Gemisi Komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, Vali Seddar Yavuz’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, Ordu Valiliği ziyaretinde ilk olarak Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Ardından Valilik Makama geçti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Seddar Yavuz, Karadeniz’in deniz güvenliği kapsamında, Türk Deniz Kuvvetleri’nin 1 Mart 2004 tarihinden itibaren, Karadeniz Uyumu Harekatını başlattığını hatırlatarak, ”İlimizde bulunmanızdan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi ve gemi komutanı Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran ile bir süre sohbet etti.
Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında Ordu’da bulunduklarını söyleyen Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran, ”Bugün Karadeniz’in en güzel illerinden biri olan Ordu’dayız” diyerek, “Karadeniz Uyumu Harekatı” hakkında Vali Yavuz’a detaylı bilgi verdi.
Vali Seddar Yavuz, Karadeniz Uyum Harekatı kapsamında Ordu’ya gelen TCG YAVUZ (F-240) Gemisine ziyarette bulundu.
Vali Yavuz, gemiye gelişinde Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran ve personeli tarafından karşılandı.
Vali Seddar Yavuz, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolunay Başer ile birlikte gemide şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen yemeğe katıldı.
Vali Yavuz, daha sonra TCG YAVUZ (F-240) Gemisini gezerek, Deniz Yarbay Timuçin Halil Yıldıran’dan detaylı bilgi aldı.
Bugün sabah saatlerinde Ordu’ya gelen TCG YAVUZ (F-240) Gemisi 10.00-12.00 ile 15.00-17.30 saatleri arasında halkın ziyaretine açık tutuldu.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir