Ücretsiz Basketbol Okulun’dan NBA’e

Karadağ’dan Ordu’ya gelen basketbol antrenörü Zdenko Grbavevic, kentte açılacak ücretsiz basketbol okulunda genç yetenekleri keşfedecek.
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Açı Eğitim Kurumları arasında ücretsiz basketbol okulu açılmasına yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Faal Hakemler Derneği toplantı salonundaki imza töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu’da basketbol adına bir ilk yaşandığını söyledi.
Açılacak ücretsiz basketbol okulunda deneyimli antrenörlerin görev alacağını belirten Genç, daha önce Sırbistan’da çeşitli başarılara ulaşan Karadağlı basketbol antrenörü Zdenko Grbavevic’i Ordu’ya getirdiklerini, deneyimli hocanın bu projede yer alacağını ifade etti.
Genç, Türk antrenör Mehmet Kaputoğlu’nun da aynı projede görev üstleneceğini kaydederek, “Bu proje Ordu için basketbolda yeni bir dönüm noktası. Bu proje kapsamında yeni genç yetenekler keşfedilecek. En önemlisi bu proje gençlerin en iyi şekilde yetiştirilmesi bir fırsat olacak.” dedi.
Proje kapsamında Ulubey ve Perşembe ilçelerinin pilot yerler olarak belirlendiği ifade eden Genç, “Artık Ordu basketbolunun daha güzel yerlere gitmesi için hep birlikte çaba göstereceğiz. Ayrıca bu projenin devamında başarılı olan gençleri farklı ülkelerde yapılacak turnuvalara göndermek istiyoruz. İnşallah bunu da 8 ay sonra yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.
Genç, projenin yakın zamanda startını vereceklerini, tüm okulların bu kapsamda taranacağını dile getirdi.
Böylesine önemli bir projenin içerisinde yer almaktan son derece memnun olduğunu vurgulayan Genç, Açı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Şahin’e de teşekkür etti.
Açı Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı ilhan Şahin de projeyle
Ordu’da basketbolun hareketleneceğine inandığını belirterek, “Hocamızın daha önce yetiştirdiği birçok öğrencisi şu anda Amerika’da NBA’da oynuyor. İnşallah düzenleyeceğimiz bu kursla yetenekli gençleri biz de keşfedip çıkaracağız. Buna tüm kalbimle inanıyorum.” ifadesini kullandı.
Antrenör Grbavevic ise Ordu’da olmaktan son derece memnun olduğunu kaydederek, kendisini davet eden yetkililere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından taraflar arasında protokol imzalandı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir